Smaakgarantie
Vanaf 12 flessen of €100,- is de verzending gratis.
Ruime keuze uit 596 wijnen
99 James Suckling
98 Jane Anson
exclusive collection

Paul Jaboulet Aîné Hermitage La Chapelle 2022

Herkomst: Frankrijk, Rhône
Druif: Syrah / Shiraz
Krachtig en complex rood
Monumentale Syrah met aroma’s van zwarte bes, braam, viooltjes, peper en grafiet. In de mond krachtig en diep, met zijdezachte tannines, enorme concentratie en een eindeloos lange, complexe afdronk.
€ 245.00 | 75cl
Heeft u een vraag? Bel gerust!
088 7120100

La Chapelle is de legendarische icoonwijn van Paul Jaboulet Aîné en behoort tot de grootste rode wijnen van de wereld. De wijn komt uit de prestigieuze appellatie Hermitage in de Noordelijke Rhône en dankt zijn naam aan de kleine kapel (Saint-Christophe) die boven op de Hermitage-heuvel staat — een van de meest herkenbare symbolen van de regio.

De wijn is gemaakt van 100% Syrah, afkomstig van oude stokken op toppercelen zoals Le Méal, Les Bessards en Les Rocoules. De combinatie van granietrijke bodems en ideale expositie zorgt voor wijnen met kracht, finesse en een uitgesproken minerale structuur.

Na handmatige oogst en strenge selectie vergist de wijn traditioneel, gevolgd door een rijping van ongeveer 15–18 maanden in Franse eikenhouten vaten, deels nieuw. Daarna volgt een lange flesrijping waarin de wijn zich verder ontwikkelt.

In de neus intense tonen van zwart fruit, viooltjes, peper, rook, leer en grafiet. De smaak is krachtig maar perfect in balans, met enorme diepgang en een uitzonderlijke lengte. La Chapelle is een wijn met legendarisch bewaarpotentieel en ontwikkelt zich decennialang.

 

Paul Jaboulet winemaker
Wijnhuis Paul Jaboulet Aîné
Land Frankrijk
Regio Rhône
Druif Syrah / Shiraz
Lagering 100% op eikenhouten vaten
Temperatuur 16 - 18°C
Sluiting Kurk
Smaak Krachtig en complex rood
Alcohol 14%
Jaargang 2022
Frankrijk, Rhone
Opgericht in 1834 door de oudste (Aîné) zoon van wijnbouwer Antoine Jaboulet, ontwikkelde zich tot een icoon van de wijnbouw in de Rhônestreek. Nadat de Zwitserse familie Frey het in 2006 overnam, kreeg het wijnhuis een nieuwe impuls dankzij investeringen in wijngaarden, behuizing en wijnmaakfaciliteiten. Al generaties lang is de familie Frey bij het maken van wijn betrokken. Zo is de is familie ook eigenaar van Château La Lagune in Haut-Médoc.
 
Caroline Frey
Bij Caroline Frey, de oudste dochter van Jean-Jacques, is het wijnmaken met de paplepel ingegoten. Ze maakte in 2004 haar eerste wijn van Château La Lagune. Vandaag de dag is zij, samen met haar broer, eindverantwoordelijk voor de wijnen van Paul Jaboulet Aîné. Het resultaat is een van de meest toonaangevende (en ISO 14001 gecertificeerde) wineries in de Rhône.
 
Paul Jaboulet Aîné
99 punten - James Suckling (oogst 2022)
This amazing Hermitage has an aromatic complexity that’s extremely difficult to put into a few words. A cornucopia of forest berries, wild herbs and flowers pour from the glass. Incredibly focused and structured on the super-concentrated, medium- to full-bodied palate. As it aerates, notes of licorice, bark and black olive tapenade unfurl. But it’s the almost endless, super-minerally finish that seals the deal. From organically grown grapes. Drink from release.
98 - Jane Anson (2022)
A wonderful glass of wine, juicy, controlled, restrained, fragrant, enticing. The tannins are cashmere smooth, waves of crushed raspberries and wild strawberries fill the mouth, and this is easy to fall in love with. Fine tannins, blackberry and cranberry fruits, softly sweet while retaining grip and power. 21ha of vines. Caroline Frey owner and winemaker. Gregory Joannes-Hurst director.
Wijnen van Paul Jaboulet Aîné