Le Petit Clos is de ‘tweede wijn’ van Clos Apalta, maar wordt volledig geproduceerd van druiven uit dezelfde biologische en biodynamische single vineyard in Apalta. De wijn weerspiegelt het terroir en de stijl van Clos Apalta, maar in een iets toegankelijke en jeugdiger expressie.
De blend bestaat meestal uit Carmenère, Cabernet Sauvignon en Merlot, afkomstig van jonge tot middeloude stokken. De druiven worden handmatig geoogst en per perceel vergist. Daarna rijpt de wijn 18 maanden in Franse eiken barriques, waarvan een kleiner percentage nieuw hout (ca. 35–50%) wordt gebruikt dan bij Clos Apalta, om de fruitige stijl te behouden.
Le Petit Clos biedt aroma’s van zwart fruit, ceder, florale tonen en specerijen. In de mond soepel en expressief, met levendige zuren, zachte structuur en een lange, evenwichtige afdronk. Een perfecte introductie tot de grootsheid van Clos Apalta en een wijn met uitstekende prijs-kwaliteitverhouding.
 
                                | Wijnhuis | Lapostolle | 
| Land | Chili | 
| Regio | Colchagua Valley | 
| Druif | Carmenere, Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc | 
| Druif omschrijving | 68% Carmenere, 16% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot, 1% Cabernet Franc | 
| Lagering | 100% op eikenhouten vaten | 
| Temperatuur | 16 - 18°C | 
| Bewaarpotentie | 10–15 jaar | 
| Wijn & Spijs | Heerlijk bij gegrild vlees, lam, paddenstoelen, stoofschotels of kazen | 
| Sluiting | Kurk | 
| Smaak | Krachtig en complex rood | 
| Alcohol | 14,5% | 
| Jaargang | 2021 | 
Chili, Central Valley 
In 1994 hebben Alexandra Marnier Lapostolle en haar man Cyril de Bournet, Lapostolle Wijnen opgericht. Alexandra en haar familie waren hiervoor al enkele generaties bezig met de productie van verschillende likeuren onder het merk Grand Marnier. Na slechts één bezoek aan Chili waren Alexandra en Cyril op slag verliefd op de Colchagua Valley en zagen ze grote potentie in de uitzonderlijke geografische karakteristieken van deze vallei.
Zeven generaties
Lapostolle is tegenwoordig onder de leiding van Alexandra en Cyril hun zoon: Charles de Bournet Marnier-Lapostolle. Samen dragen zij de passie van zeven generaties uit door het maken van de bijzondere Lapostolle wijnen in Chili. Met ruim 370 hectare grond verdeeld over twee verschillende wijngaarden (Casablanca en Colchaqua) worden de wijnen naar meer dan zestig landen wereldwijd gedistribueerd.
